Pewną tendencją jest to, że mieszkańcy dużych miast chętnie wybierają mieszkanie na przedmieściach. Dzieje się tak we wszystkich metropoliach, w których ucieka się przed hałasem miasta, w którym na co dzień się pracuje, aby podładować „akumulatory” i mieć okazję odpocząć po męczącym dniu pracy potrzebują ciszy a nie zgiełku centrum miasta. Tak samo dzieje się w stolicy Polski. Z tego powodu wiele osób pragnących tam zamieszkać szuka mieszkania na przedmieściach naszej stolicy. Jest możliwość znaleźć wiele propozycji od usługodawców, którzy proponują nowe mieszkania w korzystnej cenie. Choć jeżeli poszukuje się spokoju oraz chce się przeprowadzić z centrum miasta, jest się w stanie zapłacić za to nawet nieco więcej. Trwa i planowanych jest wiele przedsięwzięć, ponieważ coraz więcej osób przyjeżdża do stolicy Polski „za chlebem” zainteresowanie mieszkaniami stale stale się powiększa.
Na przedmieściach naszej stolicy powstają inwestycje budowlane związane z mieszkaniami bezczynszowymi. Świeżo wybudowane mieszkanie jest możliwość dostać nawet za mniej niż 300 tys. zł, co jest ogromnie nie wielkim kosztem jeśli chodzi o tę lokalizację. Zachęcają potencjalnych mieszkańców jak z bajki krajobrazami, otoczeniem lasu jak również równoczesnym nie dalekim sąsiedztwem, jednakże nie tak aby zakłócać odpoczynek, drogi prowadzącej do naszej stolicy. Dodatkowym atutem oferty jest zdecydowany brak wszystkich kosztów dodatkowych ponoszonych za utrzymywanie części wspólnych budynku. W nie dalekiej odległości są również węzły komunikacji miejskiej, a planowana jest również inwestycja nowego centrum handlowego. Mieszkania bezczynszowe znajdują się w odległości 13 km od naszej stolicy. Deweloperzy zachęcają również potencjalnych kupców mieszkaniami z trawnikiem. Jest to niewątpliwie możliwość dla ludzi, którzy nie mają problemów z sąsiadami i nie są konfliktowe.
Na przedmieściach naszej stolicy planowanych jest duża ilość inwestycji deweloperskich. W większości przypadków roztaczają one widoki wiejskich krajobrazów i osiedli otoczonych zielenią, które doskonałe są zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i singli pragnących spokoju jak również wytchnienia od codziennej pracy w korporacji. Budynki osiedli, które mają być wybudowane będą przeszklone i nowoczesne, zapewniające komfort w postaci wind. W projektach zaplanowane zostały także hale garażowe, oraz lokale usługowe znajdujące się na ich terenie.
Poszukiwane na rynku nieruchomości w stolicy Polski są także nowoczesne apartamenty i lofty. Zwłaszcza te drugie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Mieszkania adaptowane na stare fabryki i hale produkcyjne, to ostatnio prawdziwy krzyk mody. Za takie mieszkanie jednak trzeba sporo zapłacić, zwłaszcza jeśli wykończone jest pod klucz.
Wybierając położenie mieszkania na przedmieściach stolicy, należy przede wszystkim mieć na uwadze odległość od centrum miasta, jeżeli tam właśnie pracujemy. Ponadto istotne jest również zorientowanie się jak w każdej takiej sytuacji w planowanych przedsięwzięciach w miejscu, gdzie kupujemy mieszkanie od dewelopera. Ponieważ w naszej stolicy i na jej peryferiach planowanych jest bardzo dużo przedsięwzięć, przy wyborze położenia mieszkania kluczowy może być aspekt cichej i spokojnej położenia. W sytuacji jeżeli mielibyśmy ochotę zamieszkać w hałasie poszukiwalibyśmy mieszkania bliżej centrum Warszawy.