Jednym z najważniejszych elementów zakupionego mieszkania jest jego wyposażenie. Coraz większą wagę przykłada się do wystroju. Często stawiamy na minimalizm, który polega na tym, aby w mieszkaniu była jak najmniejsza liczba mebli, ale jednocześnie, by były one pojemne.

Tym sposobem wyposażenie domu często zaczynamy od wprowadzenia zabudowanych szaf. Są one bardzo funkcjonalne i wyglądać dość estetycznie. Pełnią one zarówno funkcję garderoby, jak i przechowalni, ponieważ wyższe ich półki służą nam zazwyczaj do chowania rzadko używanych rzeczy, takich jak na przykład walizki czy wystroje świąteczne.

Oprócz takich szaf staramy się wybierać również inne meble, które oprócz swojego eleganckiego i minimalistycznego wyglądu, posiadają również opcję przechowywania.

Jednym z takich mebli są tapicerowane skrzynki. Przeważnie wybieramy model, który posiada otwieraną klapę i tym samym w środku możemy przechować przykładowo obuwie zimowe latem, bądź letnie zimą. Takie skrzynie świetnie prezentują się w przedpokoju, gdzie pełnią również funkcję ławy, na której można usiąść i założyć buty.

Istnieje również możliwość wstawienia takiej skrzyni do dziecięcego pokoju, gdzie będzie ona pełniła funkcję pudła na zabawki. Kiedy pochowamy je w środku, pokój stanie się o wiele większy, a tym samym bardziej uporządkowany. Dodatkowo dzieci będą mogły wykorzystać taką skrzynię jako sofę, ponieważ tapicerowane skrzynki posiadają bardzo wygodne siedzisko. Tym samym odejdzie nam zakup krzeseł bądź foteli, a dziecko z pewnością będzie bardzo zadowolone.

Inną opcją jest wstawienie skrzyni do sypialni, gdzie może pełnić ona funkcję pojemnika na pościel. W szczególności, jeśli takowego nie posiadamy w naszym łóżku bądź taki pojemnik jest w łóżku za mały. Wówczas unikniemy z pewnością kurzenia się pościeli, która w innym wypadku została by pozostawiona na wierzchu. Innym zastosowaniem może być użycie skrzyni do przechowywania bielizny przeznaczonej do prasowania. W ten sposób wyprana odzież nie będzie leżała na wierzchu, nie będzie się kurzyć, a my nie będziemy czuć presji związanej z jej prasowaniem. W szczególności przydatne będzie to dla osób, które do prasowania nie zabierają się od razu.

Dodatkowo tapicerowane skrzynie dopełnią z pewnością wygląd salonu. Można wybrać skrzynie w różnych kolorach, z różnymi obiciami. Dodatkowo na rynku znajdziemy również skrzynie dedykowane, na których można umieścić imię właściciela bądź zamieścić ciekawy cytat.

Moim zdaniem, takie skrzynie stają się coraz częściej obowiązkowym elementem wyposażenia domu. Nie tylko ze względu na swoją wyżej wspomnianą funkcję przechowywania, ale również ze względów estetycznych i modowych.

Jeśli chodzi o wymiary skrzyń, to wydaje mi się, że każdy dobierze odpowiedni do swojego pomieszczenia. Na rynku znajdują się bowiem tysiące rozmiarów. Dodatkowo znajdziemy skrzynie drewniane, materiałowe bądź składające się z połączenia dwóch różnych materiałów. Ponadto skrzynia może stać bezpośrednio na podłodze, ale również znajdziemy modele, które posiadają nóżki – albo drewniane albo chromowane.