Każdy remont domu wiąże się z koniecznością zarezerwowania sobie na ten cel sporej ilości czasu, jak również z nerwami, które pojawiają się z powodu niespodziewanych problemów które związane są z jego przeprowadzaniem. Nie ma co ukrywać, najwięcej sytuacji pojawia się podczas remontu łazienki. Jest to również bardzo kłopotliwe dla całej rodziny. Na pewien okres czasu pozostaje się bowiem bez możliwości wykąpania się czy korzystania z toalety. W takiej sytuacji najlepiej jest wysłać całą familię na wakacje. Alternatywnym, jednak bardziej problematycznym rozwiązaniem jest poproszenie sąsiadów o możliwość korzystania w tym czasie z ich łazienki. Żeby zminimalizować ryzyko wystąpienia podczas remontu kłopotliwych sytuacji, należy się do niego w jak najlepszy sposób przygotować. Co krok po kroku trzeba zrobić, aby remont przebiegł szybko i sprawnie a przy tym aby nie był zbyt uciążliwy?

Przygotowanie do remontu łazienki

Totalną podstawą jest właściwie ułożony plan działania. W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad tym, jak docelowo łazienka ma wyglądać. Jest to związane z wieloma godzinami spędzonymi w sklepie budowlanym lub przed monitorem komputera na przeglądaniu najbardziej optymalnych rozwiązań. Bardzo dużo czasu zabiera dobór kolorystyki glazury oraz podjęcie decyzji czy bardziej optymalna będzie wanna, czy też może lepszym rozwiązaniem będzie zakup kabiny prysznicowej. Dopasować do siebie należy wszelkie elementy, również muszlę klozetową. Przestrzeń trzeba wymierzyć w taki sposób, aby bez problemu w łazience zmieściła się pralka, a także kosz na brudną bieliznę. Kiedy już wszelkie elementy wyposażenia zostaną wybrane, przyjdzie czas na ustalenie kolejności wykonywanych zadań i znalezienie doświadczonej ekipy remontowej. O ile jeszcze w przypadku malowania pokoju czy układania paneli można polegać na własnych umiejętnościach, o tyle przy remoncie i aranżacji łazienki dobrze jest skorzystać z pomocy fachowców. Będą tu bowiem niezbędne różnorodne umiejętności zarówno hydrauliczne jak i w kwestii układania płytek. Najlepsi robotnicy mają wybitnie napięte grafiki, z tego też powodu rezerwacji terminu należy dokonywać z dużym wyprzedzeniem.

Najnowsze trendy w projektowaniu łazienek

Planując remont łazienki dobrze jest uwzględnić nowoczesne trendy dostępne na rynku. W dokonywaniu wyboru odpowiedniej kolorystyki mogą pomóc aranżacje przedstawione w kolorowych magazynach o tematyce remontowej. Także na łamach Internetu da się znaleźć mnóstwo ciekawych projektów. Współcześnie, Jeśli chodzi o aranżację łazienki to dominują płytki w jasnych, bezowych kolorach z delikatnym wzorem. Coraz częściej można się natknąć na szafki łazienkowe skonstruowane z litego drewna, w naturalnym kolorze. Warto przy takim wyborze zwrócić uwagę na to, aby szafka była właściwie zaimpregnowana tak aby nie pochłaniała wilgoci.

Aranżacja łazienki o niestandardowych wymiarach

Nie małym wyzwaniem jest zaprojektowanie o niewielkiej kubaturze. Na niewielkiej przestrzeni należy pomieścić wszystko to co jest niezbędne do codziennego użytku. W takiej sytuacji, lepszym wyjściem niż wanna z pewnością okaże się kabina prysznicowa. Dobrze jest także zaoszczędzić miejsce montując umywalkę o niewielkich rozmiarach, a kosz na brudne pranie chowając w specjalnej zabudowie. Chcąc jak najlepiej zagospodarować dostępną przestrzeń można skorzystać z fachowego doradztwa biura projektowego.