Korzystając z naturalnego oświetlenia, wentylacji krzyżowej oraz możliwości ogrzewania i chłodzenia, które od samego początku można wbudować w dom, możesz zaoszczędzić na bieżących kosztach energii przez wiele lat. Funkcjonalne plany pięter zapewniają elastyczność, umożliwiając dostosowanie przestrzeni do stylu życia i zmian składu domowego w miarę upływu czasu. Ponadto układy pięter często są nieefektywne w przypadku rozmiarów i kształtów pomieszczeń, które zmniejszają elastyczność w ustawianiu i funkcjonalności mebli. Często wciska się więcej pokoi, niż jest to konieczne ze względu na wrażenie, że dom musi odpowiedzieć potrzebie rynku.

Projekt pokazuje, w jaki sposób lokalnie reagujący projekt może zmniejszyć energię potrzebną do ogrzewania i chłodzenia domu, zmniejszając lub nawet eliminując poleganie na urządzeniach grzewczych i chłodzących oraz ich bieżących kosztach eksploatacji. Wymienia kluczowe zasady zrównoważonego projektowania, które można z powodzeniem stosować do wszystkich projektów domów w celu poprawy średniej wydajności energetycznej i warunków życia. Demonstruje, w jaki sposób proste techniki projektowania mogą zapewnić dobry dostęp do światła słonecznego i cienia w razie potrzeby. Projekty domów powinny odznaczać się takimi cechami, jak na przykład: estetyka oraz solidność.

Projekt zapewnia przykładowe układy pięter, które ilustrują sposoby, aby większość pomieszczeń mieszkalnych była skierowana na północ, gdzie mogą korzystać z naturalnego światła. Obejmuje przykładowe plany pięter ilustrujące, jak stosować powtarzalne techniki konstrukcyjne, takie jak standardowe rozmiary ram ściennych, w celu uzyskania bardziej wydajnej i ekonomicznej budowy. Prezentuje przykładowe elewacje i przekroje, aby zademonstrować, w jaki sposób można zmienić układ planu piętra w budynki. Zawiera próbkę lokalnych wymagań dotyczących izolacji, jakości przeszkleń i konstrukcji odpowiednich dla każdej strefy klimatycznej. Ogród powinien również być zaprojektowany w odpowiedni sposób.

Ważne jest, aby dokładnie rozważyć swoje wymagania życiowe, abyś mógł dokonywać świadomych wyborów i jak najlepiej wykorzystać projekt dla miejsca dla swojego projektu. Zacznij od rozważenia swoich potrzeb, w tym zaplanowania prawdopodobnych zmian w twoim stylu życia i konfiguracji gospodarstwa domowego. Weź pod uwagę czynniki, takie jak opieka nad starszymi rodzicami lub dziećmi wychodzącymi z domu, aby zrównoważyć różne funkcje, które Twój dom będzie musiał spełniać z czasem. Wiele osób publikuje ogłoszenia typu – „Sprzedam dom”, dzięki temu można go kupić w atrakcyjnej oraz konkurencyjnej cenie – co z całą pewnością jest ogromną zaletą.

Nowi nabywcy domów muszą zastanowić się, w jaki sposób skorzystają z określonych funkcji. Zastanów się, czy zdecydowanie się na więcej miejsca zwróci się Tobie i Twojemu domowi. Pomieszczenia takie jak sala medialna lub druga jadalnia mogą w dużej mierze pozostać nieużywane, co zwiększa koszty ogrzewania, chłodzenia i umeblowania. W wielu przypadkach mniejsza, ale bardziej znośna, elastyczna przestrzeń jest bardziej praktyczna i może lepiej zaspokoić Twoje potrzeby w perspektywie długoterminowej.